Harita Görünümü

Detaylı filtre

Tarih Aralığı

Bütçe Aralığınız / TL

MUHAFAZAKAR VİLLA 

Öncelikle villa tarihsel derinliği olan çok katlı bir yapı şeklidir. Eski Roma döneminden beri kırsal alanlarda ve kent bölgelerinin dışında görülen çoğunlukla yazlık bu evlerin kendi bahçeleri, süs ya da yüzme havuzları vardır. Bu durum bugün de halen aynıdır aslında. Muhafazakar villalar bu özelliklerin yanında kişisel alan ve mahremiyeti koruyan özellikler ile gelirler. Bu özelliklerin başını tabii ki yüksek bahçe duvarları çekmektedir. Bu duvarlar sayesinde villada konaklayan kişiler kendilerine ait ve kimsenin göremediği bir bahçe ve havuza sahip olur.

Muhafazakar kadın ve erkekler bu şekilde hiçbir yerde olmadığı kadar rahat güneşlenip havuza girebilir. Bu da aile tatiline büyük bir keyif katar tabii ki. Muhafazakar villaların bir diğer özelliği de şehirden ve hatta komşulardan bir miktar uzak olmalarıdır. Bu da özel alan hissini kuvvetlendiren bir durumdur. Evde istediği gibi gezebilen kişiler tatilin keyfine varabilir böylece.

Günümüzde muhafazakar kişilerin yanı sıra sık sık kalabalık gruplar, yeni evliler, evcil hayvan besleyen aileler de bu tür yapılarda konaklamayı tercih etmektedir. Özellikle muhafazakar villa seçeneği son yıllarda bir tatil alternatifi olarak yükseliştedir. Bunun en büyük sebebi tabii ki kalabalık gruplara yeterli alan vermesi, gürültünün bir sorun olmaktan çıkması, cicim ayları kaçamağı için özel bir alan sunması ve hemen herkesin tatillerde rahatsız edilmemekten keyif almasıdır.

Muhafazakar villa seçenekleri

Neden Muhafazakar Villa Tatilleri Yükselişte?

Aslına bakılırsa özellikle gençler ve genç aileler arasında bu tip tatiller 5 yıldızlı otellerin yerini almaya başlamış gibi görünmektedir. Bunun sebepleri arasında bu konutların sunduğu özel alan ve mahremiyetin büyük etkisi vardır. Bunun dışında kişilere yaşam alanlarında özgürlük de sunmaktadır. Yani kişiler istedikleri zaman yiyip istedikleri zaman dışarı çıkabilirler; hatta köpekleri ile bahçede oynayıp, çocukları ile havuzda gürültü yapabilirler. Kısacası bir yazlık evin konforunu ve rahatlığını yaşarken sorumluluğu ve zorluklarını üstelenmek durumunda kalmazlar. Örneğin böyle bir eve, ev eşyalarını satın almak ve eve yaz kış bakım yapmak hem zor hem de maliyetlidir. Ayrıca farklı bölgelerdeki villa seçeneklerini değerlendirerek sürekli aynı yerde tatil yapma zorunluluğundan da kurtulur villa kiralayan aileler. Tüm bunların üstüne bu özel tatil, otel, yazlık ev ya da devre mülk gibi tatil seçeneklerinden çok daha uygun fiyata gelmektedir. Her keseye uygun muhafazakar villa tipleri bulunabilmektedir.  Üstelik bu konutlar havuz ve WiFi gibi imkanların yanı sıra buzdolabından, havluya tüm gerekli eşyalarla donatılmıştır. Bir evin temizliğine ve konforuna sahip bu villalarda tatil yapmak için sadece bir bavul yeterlidir.

Villanızı Seçerken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler Nelerdir?

Muhafazakar villa çeşitleri oldukça fazladır. Villanızı seçerken kişi sayısı, ulaşım şekli, mevkii ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Bu açıdan kişiler kiralamadan önce bir villanın;

Kat sayısı ve genel konut tipini,

Komşularını,

Otopark imkanını,

Klima ve havuz gibi sunulan yaşam imkanlarını,

Banyo, oda ve yatak sayısını,

Villanın tam konumunu,

Haftalık, günlük kiralama fiyatını,

mutlaka öğrenmelidir. Bu bilgiler kataloglarda belirtildiği gibi villaya ait fotoğraflarla ve harita anlatımları ile de desteklenmiştir. Bu şekilde denize yakın ya da ormanın içinde bir konut beğenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri güvenilir bir portal üzerinden yapmak da  muhafazakar villa kiralarken dikkat edilmesi gereken bir mevzudur tabii ki. Garantili ve net çalışan kurumlarla anlaşmak özellikle önemlidir.


Anasayfa

Sana özel

İletişim

Menu